Jak wybrać idealny kran prysznicowy

Wybierając idealną baterię prysznicową, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, w tym zawory prysznicowe, konfigurację i typ, ciśnienie wody i akcesoria.
Wybierając nową baterię prysznicową, pamiętaj, aby dopasować ją do baterii wannowej, jeśli taką posiadasz, i innych baterii łazienkowych. Ponadto zastanów się, jak bateria pasuje do pozostałej części wystroju Twojej łazienki i wykończenia innych elementów wyposażenia łazienki .

1. Wybierz odpowiednie zawory prysznicowe

Najpierw rozważ zawory prysznicowe, które są częścią hydrauliczną, która kontroluje przepływ wody w kranie prysznicowym. Zawór prysznicowy jest sterowany za pomocą klamki i rozety lub płytki ściennej. Więc tak naprawdę nie zobaczysz zaworu.
Proces montażu polega na włożeniu zaworu do ściany, a następnie umieszczeniu na miejscu kabiny lub zestawu prysznicowego. Na koniec trzeba będzie zainstalować kran lub zestaw montażowy z uchwytem lub panelem sterującym zakrywającym zawór.
Zawory prysznicowe występują w opcji termostatycznej i ręcznej. Oba są stosunkowo podobne, chociaż termostatyczne zawory prysznicowe zawierają urządzenie, które wyłącza przepływ wody, jeśli przekroczy ona określoną temperaturę, mówi Zrób to sam.
Dzięki termostatycznemu zaworowi prysznicowemu martwienie się o oparzenia pod prysznicem to już przeszłość. Dodatkowo, te zawory rozwiązują problem utraty zimnej wody w prysznicu, gdy toaleta jest spłukiwana lub gdy zimna woda jest używana gdzie indziej.
2. Wybierz konfigurację i typ Jeśli szukasz baterii, możesz wybrać pojedynczą słuchawkę prysznicową lub kombinację typu wszystko w jednym, która oferuje zarówno baterię natryskową, jak i baterię wannową.
Jeśli chodzi o rodzaje baterii prysznicowych, generalnie dzielą się one na pięć głównych kategorii. Kategorie te obejmują: jednogłowicowe słuchawki natryskowe, deszczownice, podwójne i wielokrotne głowice prysznicowe, słuchawki prysznicowe ręczne oraz spraye do ciała.
Jednogłowicowe głowice natryskowe mają cztery lub więcej pojedynczych dysz, które rozprowadzają strumień wody we wzorach. Dysze w tych głowicach prysznicowych są regulowane i regulowane za pomocą małej dźwigni, która zmienia wzór przepływu strumienia z szerokiego na skoncentrowany.
Prysznice są duże i płaskie. Te głowice prysznicowe są zawieszone bezpośrednio nad użytkownikiem i rozpylają wodę prosto w dół. W razie problemu pomoże pogotowie hydrauliczne Kraków.
Podwójne i wielokrotne słuchawki prysznicowe mają więcej niż jedną głowicę prysznicową. Ta opcja jest kontrolowana za pomocą jednego zestawu uchwytów lub poziomów i zwykle są one montowane na ścianie. W niektórych przypadkach HGTV twierdzi, że zawór przełączający pozwala użytkownikowi prysznica na obsługę jednej głowicy prysznicowej lub obu jednocześnie. Ręczne słuchawki prysznicowe zawierają pojedynczą głowicę rozpylającą, która jest podłączona do elastycznego węża. Te słuchawki prysznicowe są dobre do mycia włosów i trudno dostępnych miejsc. Ręczne słuchawki prysznicowe są szczególnie przydatne dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej i / lub osób, które mogą potrzebować siedzieć pod prysznicem. Baterie natryskowe do ciała Wreszcie, baterie natryskowe do ciała mają wiele głowic natryskowych, które można zintegrować ze ścianą prysznica. HGTV mówi, że głowice natryskowe są albo kompaktowymi dyszami, albo płaskie i prawie równo z powierzchnią ściany.

3. Sprawdź ciśnienie wody

Według specjalistów ciśnienie wody w większości słuchawek prysznicowych waha się między 40 a 60 (psi). Większość sklepów ze sprzętem oferuje testery, które można przykręcić do ramienia prysznica zamiast głowicy prysznicowej. Pomaga to określić ciśnienie wody w Twoim domu, zanim kupisz nową głowicę prysznicową lub kran. Należy pamiętać, że przecieki, zatykanie i stare rury o średnicy większej niż pół cala mogą prowadzić do niskiego ciśnienia wody.

4. Rozważ akcesoria

Kupując słuchawkę prysznicową lub baterię, będziesz mieć do wyboru różne akcesoria, w tym:

Dywertery Divertery przenoszą strumień wody z wylewki do głowicy prysznicowej. Zwykle znajdują się na wylewce. Aby włączyć prysznic, pociągnij przełącznik do góry. Prysznice ręczne Aby zainstalować prysznic ręczny, musisz zainstalować dodatkowy otwór w wannie lub ścianie prysznica, ale będzie to tego warte. Prysznice ręczne znacznie ułatwiają spłukiwanie i mycie wanny. Zawory przeciw oparzeniom Zawór zapobiegający oparzeniom pomoże chronić Cię przed nagłym wzrostem ekstremalnych temperatur wody. Koniec z zamarzaniem pod prysznicem, gdy ktoś inny w Twoim domu spuszcza wodę z toalety! Zawory równoważące ciśnienie Zawory równoważące ciśnienie utrzymają zadaną temperaturę wody, gdy ciśnienie ciepłej lub zimnej wody nagle spadnie.

Kontakt