Nowoczesne wideodomofony cyfrowe

Nowoczesne wideodomofony cyfrowe

Wideodomofon cyfrowy to nowocześniejsza wersja standardowego domofonu, umożliwiająca oprócz rozmowy, także zobaczenie osoby znajdującej się pod drzwiami lub bramą.Coraz chętniej korzystają z tego systemu zarówno osoby prywatne, deweloperzy, jak i przedsiębiorstwa chcące zwiększyć bezpieczeństwo.

Działanie wideodomofonu

Wideodomofon składa się z dwóch elementów: wyświetlacza sterującego, który umieszczony jest z reguły w okolicach drzwi wejściowych oraz szerokokątnej kamery, dostarczającej obraz do wyświetlacza.

W zależności od zaawansowania modelu, wideodomofony mogą niekiedy łączyć się z urządzeniami takimi jak tablety, laptopy czy smartfony. Wybrane modele dają możliwość między innymi sterowania oświetleniem, a modele wyposażone w kamerę na podczerwień działają nawet w całkowitej ciemności.

Rodzaje wideodomofonów

Zasadniczo wideodomofony można podzielić na modele jednorodzinne oraz wielorodzinne. Montuje się je w domach (jednorodzinne) lub blokach czy kamienicach (wielorodzinne). Podział ten przekłada się również na firmy, które w zależności od wielkości budynku mogą skorzystać z danego rodzaju wideodomofonu.

Modele wielorodzinne umożliwiają kontakt wielu osób jednocześnie.

Dostępne są również modele do domów bliźniaczych, wyposażonych w jedną furtkę.

Zalety wideodomofonów

Dzięki temu, że podgląd z kamery działa tylko w jedną stronę – można z łatwością sprawdzić, kto znajduje się pod drzwiami czy bramą i ocenić realne ryzyko.

Dodatkowo, część wideodomofonów pozwala także sterować bramami wjazdowymi oraz oświetleniem w obrębie wejścia do domu. To znacznie ułatwia na przykład powrót domownika późnym wieczorem, gdy na dworze jest już ciemno.

Wideodomofon z kamerą to przede wszystkim znacznie większe bezpieczeństwo od standardowego domofonu, bowiem można również zobaczyć, kto znajduje się po drugiej stronie – a nie tylko usłyszeć jego deklarację co do swojej tożsamości.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani montażem wideodomofonu, bardzo chętnie doradzimy najlepszy system dla Państwa oraz zamontujemy instalacje na terenie Bydgoszczy lub okolic. Więcej informacji na podstronie Domofony i Wideodomofony.